SEKRETERARE SÖKES!

Linsells Vandringsförening

Som ni kanske vet var Gunnel Asp tvungen att sluta som föreningens sekreterare p.g.a. en stroke hon fick i början av 2018. Vi har avklarat året utan en ersättare men för 2019 söker vi en ny sekreterare.

Sekreterare hos oss innebär främst att skriva dagordning och protokoll, sköta medlemsregistret och ordna utskick för årsmötet. Uppgifterna kan skötas på distans (möte via Skype). Vi har ca. 8 möte per år. Det krävs ingen erfarenhet endast ett brinnande intresse för vår förening!

Skicka en PM eller mejla till vandra.linsell@gmail.com vid intresse.

Mvh Hans Perfors

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.